Prínosy mobilných terminálov v logistických centrách a skladoch

Prínosy mobilných terminálov v logistických centrách a skladoch

- in podnikanie
3010
Komentáre vypnuté na Prínosy mobilných terminálov v logistických centrách a skladoch
Prínosy mobilných terminálov v logistických centrách a skladochPrínosy mobilných terminálov v logistických centrách a skladoch

Možno si poviete, že mobilný terminál nepotrebujete, keďže je váš sklad menší. Napriek tomu by ste však mali o jeho kúpe premýšľať. Investícia do mobilného terminálu nie je vysoká, mnohonásobne ju prevýšia všetky benefity dátových terminálov.

Odhoďte skladové karty a perá

Starý systém skladového hospodárstva je absolútne neefektívny a nevyhovuje súčasným požiadavkám na rýchlu distribúciu tovaru. Zapisovanie do skladových kariet, zdĺhavé vyťukávanie informácií do počítača a časovo náročné vyhľadávanie tovaru by malo byť v dnešnej dobe minulosťou. Napriek tomu i dnes mnohé firmy odolávajú pokroku a zubami – nechtami sa snažia ušetriť na nesprávnom mieste. Prejsť na systém označenia tovaru čiarovými kódmi a jeho následná evidencia je pritom tak jednoduchá. Stačí do firmy zakúpiť zopár technológií. Označiť tovar štítkami s čiarovými kódmi a následne údaje z nich získavať vám umožnia tieto prístroje – tlačiareň etikiet a čiarových kódov, mobilný terminál so skenerom a počítačový softvér. Kúpou týchto prístrojov vaša firma získa rovnakú efektivitu práce s polovičným počtom pracovníkov. Navyše sa zbavíte reklamácií, ktoré pri príjme a výdaji tovaru označenom čiarovými kódmi prakticky nehrozia. Ak vám ide o dobré meno firmy a chcete distribuovať rovnaké množstvo tovaru za polovičný čas, neváhajte a investujte do nových technológií.

Sklad naskenovaný v priebehu pár minút

Firmy, ktoré si zakúpili dátový terminál a prešli na systém čiarových kódov zahodili všetky perá a papiere, zbavili sa zbytočnej chybovosti a behom jedného dňa vybavili pri minimálnom počte pracovníkov tisícky objednávok. Tovar sa dostane do rúk objednávateľa oveľa rýchlejšie a vy získate vďaka dobrému menu nových klientov. Sami iste viete, ako je ťažké vyhľadáva tovar medzi tisíckami zásielok a balíkov. Predstavte si, že ručný počítač behom sekundy získa všetky informácie o balíku a vy ich identifikujete pomocou softvéru v počítači. Neustále budete mať prehľad o tovare, o tom, čo vám v sklade chýba, čo sa dobre predáva a naopak, čo na sklade leží. Inventarizácia tovaru bude vlastne len o rýchlej kontrole, pretože opäť príde na rad skenovanie kódov, ktoré sa automaticky porovnajú s údajmi v počítači. Zo systému viete následne tlačiť faktúry, dodacie listy a štítky na prepravu. Zrazu zistíte, že sa vám znížili náklady na prevádzku skladu a zvýšili tržby približne o 50 %. Spokojní budú aj vaši pracovníci, ktorí sa menej nabehajú po sklade. Myslíme si, že tieto argumenty hovoria jasnou rečou – žiadny sklad sa nezaobíde bez mobilného dátového terminálu.

 

 

You may also like

Bezplatná registrácia firmy a vytvorenie firemného profilu na sieti

V dnešnom digitálnom svete je pre úspešnosť podnikania