5 tipov od odborníkov, ako si dať správne vyčistiť fasádu

5 tipov od odborníkov, ako si dať správne vyčistiť fasádu

- in domácnosť a bývanie
1767
Komentáre vypnuté na 5 tipov od odborníkov, ako si dať správne vyčistiť fasádu
5 tipov od odborníkov, ako si dať správne vyčistiť fasádu

Čistenie fasády vášho rodinného domu sa môže zdať ako zanedbateľný výdavok, ktorý si vyžiada veľké množstvo vášho času. V skutočnosti to tak nie je. Najmä ak si zvolíte firmu, ktorá sa na čistenie fasád pozerá ako na investíciu, ktorá prináša z dlhodobého hľadiska takmer nevyčísliteľné výhody. Ak teda stále váhate nad čistením fasády, overené tipy od odborníkov vám pomôžu rozhodnúť sa.

1. Zistite, či je fasádu potrebné vyčistiť

Nie každý rodinný dom potrebuje hneď vyčistiť fasádu. Medzi rizikové patria tie, ktoré nemajú dostatok slnečného žiarenia, sú postavené blízko vodnej plochy či lesa. Ak je fasáda vášho domu z väčšiny znečistená, prišiel čas s tým niečo urobiť.

 

2. Premyslite si metódu čistenia

Momentálne je na Slovensku najpoužívanejším spôsobom vysokotlakové čistenie fasád. To však neznamená, že je aj najšetrnejšie. Pri wapke sa totiž spotrebúva veľa vody aj elektriny, ktoré by ste pri inej metóde čistenia fasády domu mohli ušetriť. Otázka znie, či takéto čistenie existuje. A odpoveď je kladná: áno, existuje.

Čistenie fasád
Čistenie fasád

3. Vyhnite sa skrytým poplatkom

Čistenie fasád wapkou znamená, že firma, ktorú si objednáte, sa napojí na váš zdroj vody a elektriny, aby fasádu vášho domu vyčistila. V čom je problém?

Jednoducho v tom, že kým za samotnú službu čistenia fasády poznáte sumu vopred, voda a energie (ktoré sú každým dňom drahšie) sa na vašich výdavkoch zobrazia až neskôr. Ako sa im teda vyhnúť? Pomocou ekologického čistenia.

4. Myslite na prírodu i rodinný rozpočet

Dbať na prírodu je v dnešnej dobe (a opodstatnene) IN. Na Slovensku už existuje aj firma na čistenie fasád, ktorá upustila od wapiek a radšej si zvolila šetrnejší spôsob.

Tým sú klasické valčeky a štetce. Vďaka nim sa na povrch fasády dostane pri čistení iba toľko roztoku, koľko je potrebné a nesteká do okolia rodinného domu. Táto 100 % rozložiteľná emulzia účinne odstráni z fasády nečistoty, no zároveň ju zakonzervuje.

5. Stavte na bezplatnú ukážku

Či si už ekologické čistenie fasády rodinného domu zvolíte alebo nie, za ukážku nezaplatíte nič. Spoločnosť Bomba Fasáda, ktorá má túto metódu patentovanú, za vami príde kdekoľvek na Slovensku. Objednajte si jej služby už dnes a nechajte si poradiť, ako najlepšie zabojovať proti nečistotám na fasáde.

 

About the author

You may also like

Posielate objemné zásielky do zahraničia? Využite výhody INKA paliet

Inka palety sú modernou alternatívou k bežným plastovým