Ako na eventový networking

Ako na eventový networking

- in podnikanie
2548
Komentáre vypnuté na Ako na eventový networking
Ako na eventový networking

Eventový networking dnes znamená oveľa viac, než len prísť na event, občerstviť sa a rozdať niekoľko vizitiek.

Či už organizujete live, hybridný alebo online event, ide o stretnutie s ľuďmi, zdieľanie toho, kto ste a čo robíte, a získanie cenných kontaktov a informácií, ktoré môžete v budúcnosti využiť pri hľadaní zamestnania alebo v práci.

Každý úspešný organizátor eventu dnes už nepochybuje, že úroveň networkingu zásadne ovplyvňuje úroveň celého eventu.

Ak sa ľudia stretnú s relevantnými osobami, ktoré zdieľajú rovnaké záujmy alebo sa venujú podobnej profesii, budú spoločne mať o čom hovoriť a obohatia sa navzájom.

Každý organizátor eventu sa snaží nájsť spôsoby, ako networking a engagement účastníkov eventu posilniť.

Registrácia je základ

Úspešný networking začína správne nastavenou registráciou. Čím viac informácií o sebe účastník poskytne, tým má väčšiu šancu získať relevantné kontakty.

Veľkou výhodou platformy Laia je, že má organizátor plnú kontrolu a môže si registráciu upraviť podľa svojich špecifických požiadaviek. Eventová aplikácia Laia podporuje tiež možnosť rozvetvených otázok – napríklad, ak účastník odpovie, že má záujem prísť na event osobne, zobrazí sa mu otázka, či potrebuje zabezpečiť aj ubytovanie.

Eventová platforma po odoslaní registrácie pošle účastníkovi potvrdzujúci email, že sa úspešne zaregistroval na event a v prílohe dostane lístok s QR kódom, ktorý mu bude slúžiť ako vstupenka.

Každý účastník takto získa nielen unikátny QR kód, ale aj prípadné informácie ohľadom ďalšieho postupu eventu, upresnenie miesta, dress code atď. Tým sa urýchľujú produkčné práce rádovo niekoľko hodín, niekedy aj dní.

Nastavenie na mieru

Po prihlásení späť do profilu si môže účastník akékoľvek parametre zmeniť a prispôsobiť všetky časti, ktoré sú kľúčové pre matchmaking.

Podobne si organizátor môže zvoliť, že účastník dopredu vyplní svoje záujmy, preferencie ohľadom občerstvenia alebo prípadnej alergie na určité potraviny. Účastník tak prichádza na event, ktorý je naň a jeho požiadavky pripravený a tým sa nielen v jeho očiach stáva úspešným eventom.

Kontrola registrácie na mieste

V prípade osobnej účasti má organizátor na mieste možnosť na eventovej platforme Laia kontrolovať lístky s QR kódom prostredníctvom mobilných telefónov.

Hosteska alebo kontrolór lístkov pomocou fotoaparátu na mobilnom telefóne zaobstará QR kód, pomocou ktorého ľahko identifikuje, ktorý účastník prišiel. Organizátor tak ihneď získa prehľad, koľko účastníkov je prítomných a kto sa nedostavil.

One to one meeting

Cez eventovú aplikáciu Laia majú účastníci tiež možnosť dohovoriť si stretnutie na evente s konkrétnym speakerom, či iným účastníkom eventu v konkrétnom čase. V prípade Live eventu je potrebné, aby organizátor zaistil networkingové miesto pre osobné stretnutie, napríklad konferenčnú miestnosť s očíslovanými stolmi.

Rovnakú funkciu môžete využiť aj v prípade hybridných, či online eventov vytvorením chatovacej miestnosti, kde môžu účastníci so speakerom chatovať na danú tému, alebo sa len dozvedieť viac o jeho prednáške.

Je možné tiež určiť čas, počas ktorého bude speaker odpovedať na otázky a obmedziť tak túto debatu podľa časových možností speakera.

Break out sessions

Každá konferencia alebo školenie potrebuje špeciálne vyhradený priestor na zdieľanie informácií, emócií a skúseností.

Break out sessions takýto špeciálny priestor vytvárajú a sú veľmi užitočné, keď potrebujete rozdeliť účastníkov do niekoľkých cieľových skupín s rôznymi cieľmi a záujmami.

Laia umožňuje tiež interaktívne prepojenie účastníkov na fyzickom evente s online účastníkmi vo Venue.

Venue predstavuje virtuálny priestor na Laia, kde účastník nájde všetky informácie ohľadom eventu vrátane agendy, biografia speakrov a live streamu (záznamu z eventu) a poskytuje tak vhodný priestor pre matchmaking.

Matchmaking

Na základe dát zadaných pri registrácii eventová aplikácia Laia vyhodnotí, ktoré účastníkov s podobnými záujmami a skúsenosťami prepojí. Správne nastavená registrácia, s čo najviac podrobnými informáciami o účastníkoch,  je teda predpokladom pre skvelý matchmaking.

Umelá inteligencia je tu, aby posunula zážitok z vášho eventu na úplne inú úroveň. S trochou pomoci sa účastníci eventu stretnú s tými správnymi ľuďmi a nadviažu nové spojenia, vďaka ktorým sa posunú ďalej a event tak naplní svoj networkingový účel.

 

About the author

You may also like

Bezplatná registrácia firmy a vytvorenie firemného profilu na sieti

V dnešnom digitálnom svete je pre úspešnosť podnikania