Posielate objemné zásielky do zahraničia? Využite výhody INKA paliet

Posielate objemné zásielky do zahraničia? Využite výhody INKA paliet

- in podnikanie
2012
Komentáre vypnuté na Posielate objemné zásielky do zahraničia? Využite výhody INKA paliet
Posielate objemné zásielky do zahraničia? Využite výhody INKA palietPosielate objemné zásielky do zahraničia? Využite výhody INKA paliet

Inka palety sú modernou alternatívou k bežným plastovým alebo dreveným paletám. Vďaka nízkej hmotnosti a perfektnému prispôsobeniu na stohovanie šetria miestom v skladových priestoroch a sú vhodné najmä na prepravu zásielok do zahraničia. Spoznajte aj vy výhody INKA paliet.

Ochrana zásielok pred znečistením a vlhkosťou

Jedným z dôvodov, prečo pri skladovaní a preprave zásielok využívať palety, je ich schopnosť ochrániť tovar alebo balíky pred vlhkosťou a nečistotami. Nie vždy sa tovaru nájde miesto na vyumývanom regáli a práve paleta ho ochráni pred mokrou či znečistenou podlahou.

Aj lisované palety INKA si svoju úlohu plnia dôsledne. Hoci sú zhotovené z lisovaných drevených odrezkov, udržia aj vyššiu váhu, a tak tvoria bezpečnú hranicu medzi tovarom a prostredím.

INKA palety sú eko voľbou

Palety zhotovené z lisovaných drevených odrezkov neobsahujú klince, triesky ani ostré hrany a z 80 % sú recyklovateľné. Tovar alebo zásielky v kartónových krabiciach môžete na paletách od seba oddeliť prostredníctvom kartónových preložiek alebo hrán. Tým ho nielen stabilizujete, ale aj ochránite pred poškodením.

Základom bezpečnej paletizácie je tiež využívanie ďalšieho príslušenstva, ako je obalový a fixačný materiál či viazacie pásky. Najlepšie na tom je, že aj v danej oblasti sa dá šetriť naša planéta a využiť ekologické varianty.

Ľahké a robustné palety

Vyzerajú ako z kartónu, no vyrábajú sa z lisovaných odrezkov dreva, čo dáva paletám výnimočnú silu. Optimálne rozložené nožičky zabezpečujú stabilitu paliet. INKA palety sa v porovnaní s drevenými paletami vyrábajú strojovo, teda majú konzistentnú kvalitu aj rozmery.

Váha jednej palety sa pohybuje od 3 kg vyššie, v závislosti od zvolenej veľkosti palety (od 40 * 60 cm až po námorné palety s rozmermi 11,40 cm * 11,40 cm pre objemné zásielky).

Keďže INKA palety sú trikrát ľahšie ako bežné drevené palety, sú mimoriadne vhodné na prepravu tovaru do zahraničia námornou alebo leteckou dopravou, lebo znižujú náklady na expedíciu. Manipulácia s týmto druhom paliet je možná aj prostredníctvom strojov.

Efektívna a hygienická paletizácia

Vedeli ste, že INKA palety vám v sklade zabezpečia až 66 % úsporu miesta oproti bežným dreveným paletám? Prázdne palety jednoducho naskladáte na seba a bezpečne sa vám podarí naukladať ich na seba viac.

Paletizácia s INKA paletami má aj iné bonusy. Zatiaľ čo v prípade drevených paliet časom riešite porušenie hmyzom a iné znehodnotenie, INKA palety v zmysle smernice ISPM15 sú 100 % bez prítomnosti škodcov.

Drevo sa spracováva podľa najvyšších štandardov, a tak menej podlieha nielen napadnutiu hmyzu, ale aj plesniam. INKA palety majú dlhú životnosť a nevyžadujú špeciálnu údržbu (brúsenie či menšie opravy). Práve ste našli skvelého pomocníka v podnikaní.

 

You may also like

Bezplatná registrácia firmy a vytvorenie firemného profilu na sieti

V dnešnom digitálnom svete je pre úspešnosť podnikania