Pri zdravotníckom oblečení preferujte zdravý výber

Pri zdravotníckom oblečení preferujte zdravý výber

- in O nás, podnikanie
2349
Komentáre vypnuté na Pri zdravotníckom oblečení preferujte zdravý výber
Pri zdravotníckom oblečení preferujte zdravý výber

Už dávno neplatí, že pracovný odev pre zdravotnícky personál má mať jednoduchý strih a bielu, modrú či zelenú farbu. Módne trendy sa menia nielen pri voľnočasovom, ale aj pri pracovnom oblečení. Aj vďaka tomu si hrdinovia dnešných dní môžu vyberať z bohatej ponuky na trhu.

Základom je funkčnosť

Oblečenie musí byť z pevného materiálu, ktorý sa nekrčí. Ideálnym je bavlna. Vyžaduje sa však antibakteriálna úprava textílie, ktorá zabraňuje množeniu nebezpečných baktérií a zvyšuje životnosť odevu. Kvôli vysokému riziku infekčnosti je totiž nutné ho prať po každom nosení pri najvyšších teplotách a následne aj vyžehliť.

Zdravotnícka tunika

Zdravotnícke blúzy partia k obľúbeným častiam zovňajšku. Jednou z výhod je ich jednoduchý dizajn. Najpopulárnejšie sú s krátkym rukávom v jednoduchom farebnom prevedení. Hoci nie je výnimočné, ak je tunika potlačená. Také využívajú najmä detskí lekári a sestričky na pediatrických oddeleniach. Majú veselú farbu a potlačené môžu byť napríklad zvieratkami či rozprávkovými bytosťami. Hlavným cieľom je odpútať pozornosť malých pacientov od sterilného lekárskeho prostredia.

Zdravotnícke nohavice

Pri nohaviciach móda či potlač nehrajú rolu. Najdôležitejším kritériom ich výberu zohráva funkčnosť, bezpečie a pohodlie. Materiál by mal mať väčšiu odolnosť kvôli už spomínanému častému praniu a žehleniu. Pri výbere treba, samozrejme, dbať na súlad s postavou. Zdravotníci totiž pracujú viac ako len 8 hodín, preto je komfort za každých podmienok nutnosťou.

Zdravotnícka obuv

Okrem zdravia pacientov by personál mal myslieť aj na svoje zdravie a dbať na výber vhodnej obuvi. Tá by mala byť štandardne protišmyková a pre bezpečnosť pri chôdzi s dostatočne širokou podrážkou. Pre pohodlie je vhodné zvoliť vyvýšenú pätu, nie však viac ako 25mm. Topánky by mali mať prispôsobenú šírku pre podporu klenby nohy, dôležitý je aj materiál, z ktorého je obuv vyrobená. Pri výbere si všímajte vodotesnosť, pevnosť a jednoduchosť čistenia.

Nepodceňujme dobré rady

Na trhu je veľký výber pracovného oblečenia a obuvi pre zdravotníkov. Ak si neviete poradiť s vhodným strihom a materiálom, v REMPO vám poradia, akými vlastnosťami disponujú všetky výrobky a čo presne je potrebujete.

You may also like

Bezplatná registrácia firmy a vytvorenie firemného profilu na sieti

V dnešnom digitálnom svete je pre úspešnosť podnikania