Potrebujete poslať balík do zahraničia? Urobte to takto!

Potrebujete poslať balík do zahraničia? Urobte to takto!

- in podnikanie
4763
Komentáre vypnuté na Potrebujete poslať balík do zahraničia? Urobte to takto!

Niekedy sa dostaneme do situácie keď potrebujeme poslať balík do zahraničia. ale nevieme ako to urobiť jednoducho a zároveň, aby s tým nebolo mnoho starostí. Najmä pokiaľ ide o nadrozmerný balík, tak vznika problém ako ho zabezpečiť proti poškodeniu a akým spôsobom ho poslať. Keďže váš čas je vzácny,  ponúkame súhrn 5 krokov, ktoré by ste pri zasielanie balíka kdekoľvek do zahraničia, mali dodržať.

Zistite si, čo všetko nemôže balík do zahraničia obsahovať

Boli by ste prekvapení čo všetko sa nesmie do zahraniča posielať. Zväčša vám balík vrátia späť ak obsahuje napríklad jedlo, čaje, korenie a samozrejme zbrane, lieky, návykové látky, pornografické materiály ako i živé zvieratá. Vyvarujte sa toho, aby vás začali vyšetrovať kvôli neznalosti pravidiel pri zasielaní. Zoznam vecí vylúčených z prepravy nájdete na strákach dobrých prepravcov.

Predchádzajte poškodeniu balíka

Dbajte na to, aby boli veci v balíku dobre zabalené a zabezpečené. Použite dostatok obalového materiálu a ustite sa, že výpĺň nie je len na dne balíka ale i po bokoch balíka a na vrchu prepravovaných vecí. Balík musí vydržať bez úhony pád z výšky cca 70 cm. Mnoho videí ako zabaliť balík nájdete na youtube alebo i na stránkach prepravcov.

Pripravte sa na preclenie

Ak zasielate balík do krajín mimo EU ale i do Veľkej Británie, pripravte sa na to, že budete musieť vyhotoviť zoznam vecí, ktoré zásielka obsahuje.  Colné úrady otvárajú balíky a porovnávajú ich s týmto zoznamom. Preprava tovaru  ale i preprava súkromnej zásielky, ktorej hodnota presahuje stanovenú hranicu hodnoty, podlieha precleniu. Spoľahlivý prepravca vám poradí i s preclením a upozorní vás naň, pri preberaní vašej zásielky.

Správna adresa je dôležitá

Nikdy nezabudnite nalepiť na balík adresu odosielateľa a adresu príjemcu. Ako poslať balík bez chýbajúcej adresy? Adresa príjemcu i odosielateľa je dôležitá, preto si dvakrát overte napísané údaje, najmä poštové smerové čísla a popisné čísla.

Nezabudnite balík odovzdať

Ak máte čas, tak balík odneste na poštu alebo ak ste veľmi zaneprázdnení nájdite si prepravcu, ktorý si váš balík od vás prevezme na vami dohodnutej adrese. Ušetríte tak čas, ktorý môžete venovať niečomu užitočnejšiemu a zmysluplnejšiemu.

Ak ste doteraz váhali a rozmýšlali ako poslať balík do zahraničia mente už máte jasno. Či je to preprava tovaru alebo prerava súkromnej zásielky, vždy dodržte týchto 5 krokov a vaša zásielka bude doručená rýchlo, bezpečne a hlavne, bez zbytočných komplikácii. Pri výbere prepravcu sa uistite, že doručuje do vami určenej krajiny a neváhajte sa spýtať akúkoľvek otázku ohľadne prepravy vášho balíka.

 

 

 

 

 

About the author

You may also like

Bezplatná registrácia firmy a vytvorenie firemného profilu na sieti

V dnešnom digitálnom svete je pre úspešnosť podnikania