Nastal čas na výmenu starých okien za nové? Pred kúpou sa nechajte inšpirovať našimi radami!

Nastal čas na výmenu starých okien za nové? Pred kúpou sa nechajte inšpirovať našimi radami!

- in domácnosť a bývanie
2675
Komentáre vypnuté na Nastal čas na výmenu starých okien za nové? Pred kúpou sa nechajte inšpirovať našimi radami!

Vedeli ste, že moderné plastové okná umožňujú ušetriť energiu pri vykurovaní, čo sa odzrkadlí na vašom ročnom zúčtovaní?  Existuje však mnoho faktorov, ktoré by ste mali zvážiť pri výbere okien aj vy, v opačnom prípade sa nečudujte, ak vám okná budú slúžiť len krátkodobo a potom ich budete musieť vymeniť za nové. Avšak na základe nasledujúcich rád v kombinácií s názorom od skúseného odborníka, môžete výber okien zvládnuť hravo aj vy.

Okenné profily – ako ich rozdeľujeme?

Samotný okenný profil sa môže líšiť zložením materiálov. Ak je okenný profil lacný, aj tie najkvalitnejšie hliníkové okná môžu rýchlo zmeniť farbu, a teda celkový vzhľad. To znamená, že už o pár rokov by ste museli vymeniť rám okna, čo by vás stálo nielen kopec nervov, ale aj peňazí. Rozlišujeme tri triedy profilov, a to:

  • trieda A – hrúbka vonkajších stien od 2,8 mm, vnútorných od 2,5 mm;
  • trieda B – hrúbka vonkajších kovových stien 2,5 mm, vnútorných od 2 mm;
  • trieda C – všetky profily, ktoré nespĺňajú kritériá pre triedy A a B.

Aké sú požiadavky na sklo?

Väčšina odborníkov odporúča siahnuť po dvojskle, kde je medzi vonkajším a vnútorným sklom inštalovaný ďalší medziprodukt. Tento medziprodukt tvorí ďalšiu komoru, ktorá zvyšuje energetickú účinnosť výrobkov o zhruba 15 až 30%. Siahnuť môžete aj po trojskle, čo oceníte najmä v chladnom zimnom počasí, ale tiež na miestach, kde dochádza k zvýšenému hluku, a to trebárs vo veľkomestách.

Komponenty, príslušenstvo a doplnky – čo si vybrať?

Pri kúpe plastových okien si môžete vybrať z množstva doplnkov vo forme kovania, špeciálnych typov zatvárania okien, rôznorodých farieb, prídavných tesnení či rúčok. Pokiaľ je pre vás prvoradá bezpečnosť, môžete si vybrať aj z viacerých bezpečnostných prvkov, ktoré ochránia vašu domácnosť pred neželanou návštevou. To platí taktiež v prípade, že ste sa rozhodli zakúpiť hliníkové vchodové dvere, resp. hliníkové dvere určené aj do interiéru a vašou prioritou je okrem iného aj bezpečnosť vašich ratolestí.

 

You may also like

Bezplatná registrácia firmy a vytvorenie firemného profilu na sieti

V dnešnom digitálnom svete je pre úspešnosť podnikania