Micelárna voda – ideálny pomocník aj počas horúcich letných dní

Micelárna voda – ideálny pomocník aj počas horúcich letných dní

- in O nás
2931
Komentáre vypnuté na Micelárna voda – ideálny pomocník aj počas horúcich letných dní

Prípravok nazývaný micelárna voda azda netreba zvlášť predstavovať. Alebo áno? Vedzte teda, že micelárna voda sa objavila ako riešenie problémov ľudí, ktorí v dôsledku používania tvrdej vody trpeli rôznymi kožnými problémami. Upokojujúce účinky na pleť však nie sú jediným benefitom, ktorý používanie tohto malého kozmetického zázraku so sebou prináša.

Micelárna voda ako marketingový ošiaľ?

V žiadnom prípade! Prípravok je síce „postavený“ na báze vody a jeho zloženie je relatívne jednoduché, no to ešte neznamená, že nie je účinný! Micelárne vody od osvedčených výrobcov vynikajú vďaka micelám, drobným molekulám schopným mimoriadne činne viazať a odstraňovať nečistoty z pokožky.

Ako sa micelárna voda odlišuje od iných čistiacich kozmetických prípravkov?

V prvom rade treba poznamenať, že micelárna voda žiadnu chémiu, ktorá by mohla potenciálne vyvolávať dráždivé reakcie. Takže žiadny pridaný alkohol, vonné látky ani nič podobné. Navyše, dokonalý účinok micelárnej vody pocíti povrch pokožky, nie jej podpovrchové vrstvy. Vďaka tomu ostáva ochranná bariéra pleti nenarušená, rovnako ako jej prirodzené proteínové a lipidové vrstvy.

Poradí si micelárna voda s make-upom?

Make-up by pre micelárnu vodu nemal byť problémom, no veľa závisí aj od typu make-upu a hrúbke jeho vrstvy. V rámci rutinnej starostlivosti o pleť však s micelárnou vodou treba vážne počítať. Mnohé dámy, ktoré líčenie a make-up riešia v naozaj decentných vrstvách, využívajú micelárnu vodu ako jediný čistiaci prípravok na konci dňa.

Je micelárna voda použiteľná aj pre suchú či mastnú pleť?

V rámci problematickej pleti excelujú najmä micelárne vody od Biodermy. Ak hľadáte micelárnu vodu pre dehydratovanú pleť, odporúčame Hydrabio H2O. V prípade, že je vaša pleť mastnejšia, vyskúšajte Sébium H2O. Micelárne vody od značky Bioderma sú testované a predstavujú najvyššiu akosť a kvalitu, ktorú môžete na pultoch slovenských (ale aj svetových) lekární dostať.

Prečo používať micelárnu vodu v lete?

Počas horúcich letných dní dostáva pokožka poriadne zabrať. Je nepríjemne spaľovaná slnkom a chlór z vody v bazénoch tiež spraví svoje. Mať v takýchto prípadoch po ruke príjemné osvieženie rozhodne nie je na škodu. Micelárna voda vám akiste dobre poslúži, pretože okrem čistenia dokáže pokožku aj výborne hydratovať. Je skvelým pomocníkom počas dlhých ciest, kedy nemusíte mať prístup k čistej vode – tú micelárnu stačí naniesť na tvár (napríklad pomocou rozprašovača) a nechať pôsobiť. Micelárna voda pre mastnú pokožku (no v podstate akákoľvek kvalitná micelárna voda) nezanecháva na pokožke nepríjemný mastný film, ale len sviežosť a pocit uvoľnenia; teda presne to, čo vaša namáhaná a unavená pleť potrebuje.

You may also like

Bezplatná registrácia firmy a vytvorenie firemného profilu na sieti

V dnešnom digitálnom svete je pre úspešnosť podnikania